Здравствуйте Гость [ Вход | Регистрация ] | Форум в сети 6782-й день

Шановні користувачі! Запрошуємо вас до офіційного телеграм-канала 0day Community. Тут ви зможете поспілкуватися одне з одним та дізнатися про останні новини щодо роботи ресурса, поставити запитання до адміністрації, тощо. Перейти до телеграм-канала можна відсканувавши QR-код або натиснувши на посилання: @zeroday_ua

 Культура і політика, Чи є межа між творчістю і громадянською позицією?

olex@
Jan 19 2017, 11:30
  
Пост #1



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


Навіяно флеймом з Новин України.
Намагаюся вирішити одне питання.
Скажімо, є реально крутий митець.
Байдуже, художник, філософ, актор, співак.
Його гра талановита, спів заворожує, картини полонять уяву.
І тут раптово і зненацька biggrin.gif з-за рогу з'являється політика,
(раніше у нього вистачало розуму не втручатися в неї),
і мій улюблений мистець починає верзти таке, що ні на які вуха не налазить.
Якщо говорити про нинішню ситуацію, то прикладів аж забагато -
починаючи з Олега Табакова і закінчуючи Валентином Гафтом.
Та не хочеться зводити тему до таких, зрештою, дріб'язкових фігур.
Одним з моїх найбільших потрясінь був Карл Густав Юнг та Мартін Гайдеггер.
До цього часу я не маю чіткої позиції, бо розумію, що світ не чорно-білий smile.gif
Але...
Люди чинять інакше за набагато менші гріхи
» Нажмите, чтобы показать спойлер - нажмите опять, чтобы скрыть... «

Ба більше, інколи мені буває страшно, коли я починаю думати,
жив би Висоцький - був би він ватою?
а Віктор Цой?
Андрій Сахаров?

Де та межа, коли політика настільки забруднює людину, що ти не хочеш знатися з нею, незважаючи на всю глибину його розуму чи таланту?
Чи я повинен відкинути всю ту дурню, що несе мій геніальний виконавець і слухати чи дивитися відсторонено? Але ж, сука, не виходить bad.gif
Що порадите?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
5 Страницы  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
Ответов(40 - 59)
olex@
Jul 24 2017, 15:42
  
Пост #41



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


(Стас @ Jul 24 2017, 14:54) Перейти к цитате

Думаю, только честно ответив себе на этот вопрос, можно как-то двигаться со своими размышлениями дальше) У всех со взглядами что-то не так. Я например, хоть и не поддерживаю ватные и вышиватные движения, понимаю, что пропаганда все равно оказывает на меня большое влияние. Я не владею "сливками" информации и уверен, что в реальности все обстоит абсолютно по-другому, чем принято считать. Вряд ли мы видим корни проблем и что за ними стоит. А если упремся в свою, а точнее навязанную нам окружением позицию, то будем топтаться на месте и отстаивать чужие интересы.

Завжди є стрижень, морально-етичні підвалини, сенс яких простий і зрозумілий всім.
Можна скористатися декалогом, христовими заповідями чи моральним кодексом будівника комунізму.
Адже базові принципи одні і ті ж.
» Нажмите, чтобы показать спойлер - нажмите опять, чтобы скрыть... «

Це буде осердя і навколо нього можна творити своє поле, свій світогляд.
Необов'язково мати якісь вершки інформації чи таємний доступ до неї, щоб перевірити правдивість.
Але уважай, світ недосконалий, люди слабкі.
Має значення лише ти сам і твоє відношення до світу і до людей.


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Стас
Jul 24 2017, 16:07
  
Пост #42



Репутация:   233  
Ветеран
*****

Группа: Пользователи
Сообщений: 5 675
С нами с: 17-July 08


(olex@ @ Jul 24 2017, 16:42) Перейти к цитате

Завжди є стрижень, морально-етичні підвалини, сенс яких простий і зрозумілий всім.
Можна скористатися декалогом, христовими заповідями чи моральним кодексом будівника комунізму.
Адже базові принципи одні і ті ж.
Це буде осердя і навколо нього можна творити своє поле, свій світогляд.
Необов'язково мати якісь вершки інформації чи таємний доступ до неї, щоб перевірити правдивість.
Але уважай, світ недосконалий, люди слабкі.
Має значення лише ти сам і твоє відношення до світу і до людей.

Базові принципи у людей сильно відрізняються. Як на мене у стародавніх релігій, осердя було по-краще ніж у іудейських. Це простий принцип - жити за власний рахунок. Більшість українців і россіян, на жаль - християне . В них однакове осердя, але маючи протилежні точки зору на деякі питання, вони впевненні у власній правоті, як і в тому, що вони самі сформували світогляд. Кажучі про інформацію я мав на увазі ті речі, які ми взагалі не знаємо.
До речі, чим відрізняється декалог від х. заповідей? Від вас вперше почув це слово, загуглив - здається теж саме.

Сообщение отредактировал Стас - Jul 24 2017, 16:09
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jul 24 2017, 16:20
  
Пост #43



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


(Стас @ Jul 24 2017, 17:07) Перейти к цитате

До речі, чим відрізняється декалог від х. заповідей? Від вас вперше почув це слово, загуглив - здається теж саме.

Декалог - 10 Моісеєвих заповідей

Де́сять за́повідей (Декалог або Закон Божий) (євр.: עשרת הדברות «асерет-ха-діброт», грец. δέκα λόγοι; дослівно: десятислів'я) — вказівки, десять основних законів, котрі, за текстом П'ятикнижжя, або Тора, були дані самим Богом Мойсею на горі Синай приблизно через п'ятдесят днів після того, як євреї залишили Єгипет (Вих. 20:3-17). Заповіді, як оповідається, були зафіксовані на кам'яних скрижалях.

А Заповіді Ісуса Христа

Евангельские заповеди, Заповеди Христовы — духовно-нравственные указатели на пути в Царство Божие, проповеданные Иисусом Христом своим ученикам и последователям. Согласно христианским святым учителям и преподобным отцам исполнение Евангельских заповедей необходимо для спасения человека (получения им вечной жизни)

Питання, дійсно, глибше, ніж видається. Ба більше, моральні норми змінювалися повсякчасно.
Тим не менше, прості ясні речі залишилися неухильними.
Інша справа, що робити з порушеннями.
Тобто, якщо вищою владою абсолютно ігнорується принцип "не вкради", "не свідчи неправдиво", "не жадай чужого...", то чи маємо ми право судити їх? "Кто я — червь дрожащий или право имею?!"

Сообщение отредактировал olex@ - Jul 24 2017, 16:30
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jun 7 2018, 9:27
  
Пост #44



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


«Абстрактний Цой» і його негаразди

Нещодавно український довколаінтелектуальний простір сколихнула дискусія, яку можна було б приблизно охрестити «проблемою Цоя». Хоча дискусія зосередилася передусім на іменах «великих бардів», на зразок Цоя та Висоцького, загалом було зрозуміло, що йдеться не тільки про них. Питання, якому була присвячена ця дискусія, можна сформулювати більш загально: «Варто чи не варто нам відмовитися від «великих імен російської культури», включно з тими, які, начебто, були опозиційними до домінантної совєтської ідеології та не ставилися вороже, принаймні експліцитно, до України та українців?» Відповідь на це питання поділила українських інтелектуалів на дві протиборчі сторони, які можна, знову ж таки досить умовно, назвати «прихильниками В’ятровича» (який закликав відмовитись від «Цоя/Висоцького») та «прихильниками Кокотюхи» (що закликав поставитися до цих постатей більш толерантно, ба навіть вказав на певну позитивну роль, яку вони відіграли як у совєтські часи, так і пізніше, зокрема під час Майдану 2013-2014). Послухавши розумних людей, я вирішив докинути кілька тез до обговорюваного зі своєї жижекіансько-лаканіанської tour d’ébène.
» Нажмите, чтобы показать спойлер - нажмите опять, чтобы скрыть... «

Павло Швед


Сообщение отредактировал olex@ - Jun 7 2018, 9:28
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
drone
Jun 7 2018, 15:37
  
Пост #45



Репутация:   467  
ultra active user
******

Группа: Пользователи
Сообщений: 14 495
С нами с: 1-October 12


Какой же бред писали эти тоталитаристы
«Из всех партий, — справедливо говорил наш Иосиф Дицген, — самая гнусная есть партия середины...
Как в политике партии все более и более группируются в два только лагеря... так и наука делится на два основных класса (Generalklassen); там — метафизики, здесь — физики или материалисты [И здесь неловкое, неточное выражение: вместо «метафизики» надо было сказать «идеалисты». И. Дицген сам противополагает в других местах метафизиков диалектикам.]. Промежуточные элементы и примиренческие шарлатаны со всяческими кличками, спиритуалисты, сенсуалисты, реалисты и т. д. и т. д., падают на своем пути то в то, то в другое течение. Мы требуем решительности, мы хотим ясности. Идеалистами [Заметьте, что И. Дицген уже поправился и объяснил точнее, какова партия врагов материализма.] называют себя реакционные мракобесы (Retraitebläser), а материалистами должны называться все те, которые стремятся к освобождению человеческого ума от метафизической тарабарщины... Если мы сравним обе партии с прочным и текучим, то посередине лежит нечто кашеподобное»

http://istmat.info/node/39563


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jul 3 2018, 11:48
  
Пост #46



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


Колись в далекій юності прочитав "Одинокий голос человека" Андрія Платонова.
По-перше, був вражений прозою письменника. Це було так неймовірно свіжо і чудно.
Ніколи досі я не читав щось подібне російською мовою.
Це те, що насправді ще не випалила війна і за що я люблю Росію.
Але годі ліричних відступів.
Здавалося, що книгу неможливо відтворити в кіно. Але таке сталося.
Вся буремна душа Платонова проявилася у стрічці Олександра Сокурова, що чудом була врятована і пролежала років 10 у тайниках.
Я був приголомшений. Сказати, що я почав його поважати, не сказати нічого.
Все, що я потім дивився, лише підтверджувало його талант.
І сумління, бо він чи не перший з росіян почав просити, ба навіть благати, Путіна помилувати Сєнцова.

Путин напомнил Сокурову, что Сенцов осужден не за творчество, а за терроризм

» Нажмите, чтобы показать спойлер - нажмите опять, чтобы скрыть... «

Звісно, все закінчилося безрезультатно.
Аж тут Сенцов оголосив голодування.
Насправді, я дуже переживаю. Очевидно, він вирішив йти до кінця.
Це побачив і Сокуров. І що ж він робить. Пише листа президенту.
Але не Путіну, що з ним говорити. Порошенко.
» Нажмите, чтобы показать спойлер - нажмите опять, чтобы скрыть... «

Ну, що я можу сказати. Лише повторити чужу думку.
Треба мати справжні залізні яйця, щоб пропонувати Порошенко без жодних умов відпустити всіх засуджених росіян і чекати на аналогічний жест від свого президента. Це так сміливо і обнадійливо.
Не втримаюсь і процитую ще один лист ві д Ігоря Поночевного
» Нажмите, чтобы показать спойлер - нажмите опять, чтобы скрыть... «

з.і. Не втомлююся розчаровуватися в російських лібералах.
Не розумію, навіщо так було ганьбитися? Не може ж він бути таким ідіотом? Невже продався чи примусили?
Не розумію.
Чи, може, таким чином готується громадська думка, що в смерті Сенцова буде винний український президент?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Федор Сумкин
Jul 3 2018, 20:14
  
Пост #47

Благодарности: 973698

Репутация:   4956  
Darth Vader
******

Группа: Пользователи
Сообщений: 51 104
С нами с: 15-March 06


(olex@ @ Jul 3 2018, 12:48) Перейти к цитате
Чи, може, таким чином готується громадська думка, що в смерті Сенцова буде винний український президент?
Во времена Тетчер в Англии голодали шахтеры в знак протеста и таки померли от голода... И ничего не изменилось. Почему вы думаете что что либо изменится, если помрет Сенцов ?

Кстати, про "художников". Помниться был в России такой "художник", рот себе зашивал, двери ФСБ поджигал и всё в знак протеста. Вы считаете что это нормальное поведение протестующего "художника" ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jul 4 2018, 8:33
  
Пост #48



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


(Федор Сумкин @ Jul 3 2018, 21:14) Перейти к цитате

Во времена Тетчер в Англии голодали шахтеры в знак протеста и таки померли от голода... И ничего не изменилось. Почему вы думаете что что либо изменится, если помрет Сенцов ?

Кстати, про "художников". Помниться был в России такой "художник", рот себе зашивал, двери ФСБ поджигал и всё в знак протеста. Вы считаете что это нормальное поведение протестующего "художника" ?

1. Ти помилився. Голодували не шахтарі, а ірландські-республіканці. Найбільш відомий Боббі Сендс. Мені видається, що аналогії з Сенцовим недоречні або дуже вже натягнуті.
2. Наскільки мені відомо, у Франції цього "художника" визнали психічно хворим. Не зрозумів, до чого тут він?
І як це співвідноситься з Сенцовим чи Сокуровим? Можеш пояснити свою думку?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Федор Сумкин
Jul 4 2018, 19:34
  
Пост #49

Благодарности: 973698

Репутация:   4956  
Darth Vader
******

Группа: Пользователи
Сообщений: 51 104
С нами с: 15-March 06


(olex@ @ Jul 4 2018, 9:33) Перейти к цитате
1. Ти помилився. Голодували не шахтарі, а ірландські-республіканці. Найбільш відомий Боббі Сендс. Мені видається, що аналогії з Сенцовим недоречні або дуже вже натягнуті.
Уж поясни, почему же "аналогії з Сенцовим недоречні" ?
(olex@ @ Jul 4 2018, 9:33) Перейти к цитате
2. Наскільки мені відомо, у Франції цього "художника" визнали психічно хворим. Не зрозумів, до чого тут він? І як це співвідноситься з Сенцовим чи Сокуровим? Можеш пояснити свою думку?
Конечно, когда криминальное преступление начинают прикрывать "я художник, я протестую" это вот оно самое и "співвідноситься". Когда "художник" поджег двери в Москве - это "жертва режима", когда тот же художник поджигает двери в Париже - это вдруг оказывается "психически ненормальный".

За что сидит Сенцов ? На основании чьих показаний его посадили ? И теперь расскажите какое к этому имеет отношение то что он "художник" ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jul 5 2018, 8:51
  
Пост #50



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


(Федор Сумкин @ Jul 4 2018, 20:34) Перейти к цитате

Уж поясни, почему же "аналогії з Сенцовим недоречні" ?Конечно, когда криминальное преступление начинают прикрывать "я художник, я протестую" это вот оно самое и "співвідноситься". Когда "художник" поджег двери в Москве - это "жертва режима", когда тот же художник поджигает двери в Париже - это вдруг оказывается "психически ненормальный".

За что сидит Сенцов ? На основании чьих показаний его посадили ? И теперь расскажите какое к этому имеет отношение то что он "художник" ?

Чесно, нецікаво з тобою дискутувати.
Ти пропустив, що помилився з шахтарями. Я вказав тобі на це. Показав, хто дійсно помер.
Навів тобі посилання, там є все, що необхідно для того, щоб зробити якийсь висновок.
І озвучити його. А далі говорити.
Ти приплів сюди неадекватного Павленського і прив'язав його до Сенцова.
Вже на цьому можна ставити крапку. Дискусія абсолютна безплідна, бо хід твоїх думок для мене незбагненний.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Федор Сумкин
Jul 5 2018, 21:19
  
Пост #51

Благодарности: 973698

Репутация:   4956  
Darth Vader
******

Группа: Пользователи
Сообщений: 51 104
С нами с: 15-March 06


(olex@ @ Jul 5 2018, 9:51) Перейти к цитате
Чесно, нецікаво з тобою дискутувати.
Вот так всегда, только у вас попросишь разъяснения по вашей позиции, которое отходит от написанного в методичке - так сразу получается "нецікаво з тобою дискутувати".
(olex@ @ Jul 5 2018, 9:51) Перейти к цитате
Ти пропустив, що помилився з шахтарями. Я вказав тобі на це. Показав, хто дійсно помер. Навів тобі посилання, там є все, що необхідно для того, щоб зробити якийсь висновок. І озвучити його. А далі говорити.
Ошибка эта не играет никакой роли, мысль была в том, что голодали по политическим мотивам за свои требования и таки померли от голода ничего не добившись.
(olex@ @ Jul 5 2018, 9:51) Перейти к цитате
Ти приплів сюди неадекватного Павленського і прив'язав його до Сенцова.
Так а что не так ? Павленского арестовывали за конкретные противозаконные действия а он кричал что он художник (и толба грантоедов дружно голосила тоже самое). Сенцова посадили за конкретное нарушение УК и теперь тоже кричат что он художник...

Яж прощу простого объяснения, почему если "художник" то его не должен касаться уголовный кодекс ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jul 6 2018, 9:00
  
Пост #52



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


(Федор Сумкин @ Jul 5 2018, 22:19) Перейти к цитате

Вот так всегда, только у вас попросишь разъяснения по вашей позиции, которое отходит от написанного в методичке - так сразу получается "нецікаво з тобою дискутувати".

Ну, это же бред. (с)
Яка методичка? Не мели дурниць.

Сенцова посадили за конкретное нарушение УК и теперь тоже кричат что он художник...
Я ж прощу простого объяснения, почему если "художник" то его не должен касаться уголовный кодекс ?

Будь ласка, ознайомся з матеріалами справи, доказовою базою, пунктами звинувачення.
Уважно.
Не забувай, що Сенцов не міняв громадянства України. А те, що його зробили російсько-підданим без його згоди уже порушення з боку держави всіх конституційних норм.
Справа показова, в дусі 30-х і покарання на 20 років за вибиті показання "спільників" це підтверджують.
Особливо "смішно і дебільно" виглядає нещодавне визнання якогось волонтера на форумі, що він возив Сенцову вибухівку в Крим. Хоча з точки зору телевізора biggrin.gif для вати це типу доказ, що Олега посадили законно.
Ну, очевидно, на тебе це теж діє.
з.і. Павленський - психічно неврівноважена людина, що піариться на епатажних речах. Називати його художником і порівнювати з Сенцовим - це таке глупство. Можеш довідатися про творчий доробок Сенцова. Я вкотре дивуюся твоїй схибленій логіці.

Сообщение отредактировал olex@ - Jul 6 2018, 9:01
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jul 7 2018, 12:09
  
Пост #53



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


Просто поділюся.
Вчора мав одну дивовижу.
Ввечері на атласі на головній сцені англійський співак запропонував натовпу заспівати щось своє. На єдиному подиху тисячі молодих українців проспівали гімн. Це було вражаюче.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
revolver
Jul 7 2018, 12:11
  
Пост #54



Репутация:   1341  
ultra active user
******

Группа: BANNED
Сообщений: 33 534
С нами с: 2-June 08


чем-то напоминает СССР
в хорошем смысле smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vertex
Jul 7 2018, 13:33
  
Пост #55



Репутация:   163  
Cтаршой
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 855
С нами с: 17-October 06


(revolver @ Jul 7 2018, 13:11) Перейти к цитате

чем-то напоминает СССР
в хорошем смысле smile.gif

Как удивительно, что спели то, что все знают... Но в голове только СССР
Или это отвлекающий пост, а то Федор как-то в дискуссии не айс?

P.S. Бандеровцы еще мерещатся? rofl.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
revolver
Jul 7 2018, 14:39
  
Пост #56



Репутация:   1341  
ultra active user
******

Группа: BANNED
Сообщений: 33 534
С нами с: 2-June 08


(Vertex @ Jul 7 2018, 14:33) Перейти к цитате
Как удивительно, что спели то, что все знают... Но в голове только СССР
Или это отвлекающий пост, а то Федор как-то в дискуссии не айс?

P.S. Бандеровцы еще мерещатся? rofl.gif
так норм, чё ты
я часто вижу в видосиках, как гимн поют

президент, например, частенько підспівує

это норма
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jul 7 2018, 17:01
  
Пост #57



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


(revolver @ Jul 7 2018, 13:11) Перейти к цитате

чем-то напоминает СССР
в хорошем смысле smile.gif

Я довго жив в СССР, не памятаю випадку, коли народ просто так співав гімн Радянського Союзу. Навіть на урочистих заходах музика грала, народ мовчаа.
А взагалі, погоджуюся з тобою. Це норма.
З.і. Продовжую насолоджуватися різноманітною музикою на Атласі. Надзвичайно доброзичлива атмосфера. Бпгато російських гуртів, що ведуть себе достатньо коректно і не помічені в незаконному перетині кордону. Отже, можна бути нормальним, не вимахуватися і поважати наші закони.

Сообщение отредактировал olex@ - Jul 7 2018, 17:11
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jul 8 2018, 9:17
  
Пост #58



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


Це дуже слабо відображає те, що відбувалося на сцені і на полі. Але

Андрей Хлывнюк со сцены Atlas Weekend: «Free Oleg Sentsov!»
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ахwell
Jul 8 2018, 9:40
  
Пост #59

Благодарности: 165

Репутация:   1408  
ultra active user
******

Группа: Модеры
Сообщений: 17 067
С нами с: 11-September 14


Слабовато и не охотно публика восприняла предложение Хлывнюка. 4/5, наверное, вообще и близко не знает, кто это такой. И если уже на то пошло, почему именно Сенцов ? Балух уже ровно вдвое больше голодует, но внимания к его персоне на порядок меньше.

Сообщение отредактировал Ахwell - Jul 8 2018, 9:40
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
olex@
Jul 8 2018, 17:28
  
Пост #60



Репутация:   1342  
Ветеран
*****

Группа: Модеры
Сообщений: 5 666
С нами с: 9-August 06


(Ахwell @ Jul 8 2018, 10:40) Перейти к цитате

Слабовато и не охотно публика восприняла предложение Хлывнюка.

Був там? Бачив?
Чи оцінюєш по відео?
З.і. Я свідок. Хочеш взнати - запитай.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Страницы  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 



- Упрощённая версия
Сейчас: 9th October 2024 - 6:49
Сайт не розміщує електронні версії творів, а займається лише колекціонуванням та каталогізацією посилань, що публікуються нашими користувачами. Якщо Ви є правовласником якоїсь частини опублікованого матеріалу та не бажаєте, щоб посилання на нього знаходилось в нашому каталозі, зв’яжіться з нами і ми видалимо його. Файли для обміну надані користувачами сайту і адміністрація не несе відповідальності за їх вміст.